środa, 3 lutego 2016

[190] Oczy w ogniu

http://oczy-w-ogniu.blogspot.com/
{kliknij w obrazek, aby przejść do opowiadania}

Może Ci się wydawać, że Oczy w Ogniu są dziwne, lecz polemizowałabym, że inność, równa się dziwność. Tak więc, Oczy w Ogniu mają specyficzną budowę, narrację. Powiesz, że są suche i nijakie, bez uczuć, bez mocji. Jednak, to rzeczywistość świata przedstawionego, który jest szary, zimny, nie ma w nim miejsca na ckliwość uczuć.
Kathanna Lewis mieszka wraz z ojcem w strzeżonym osiedlu robotniczym na obrzeżach futurystycznego dystryktu Nowy Jork. Po ukończeniu szkoły wyjeżdża wraz z innymi, dobrze uczącymi się rówieśnikami, do wielkiego miasta, by zacząć naukę na West College. Ludzie w mieście szepczą o konflikcie zbrojnym na zachodzie kraju. Wkrótce następuje eskalacja i porządek świata nigdy nie będzie już taki sam.
Nie wiem, dokąd zaprowadzi Cię to opowiadanie i jego bohaterowie. Nie jestem też pewna, czy zostaniesz ze mną do końca, wiem jednak, że Kath Lewis chce opowiedzieć Ci historię o samotności, lęku, demonach przeszłości, niełatwych wyborach i skomplikowanej miłości pośród gruzów starej rzeczywistości. 

Autor: O.S. Neilwood
Status: Trwające

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

szablon wykonany przez oreuis
szablon wykonany przez oreuis